Bostancı Emanet Sk.

Proje Hakkında
Bostancı

Bostancı / Emanet Sk.

Bina genel görünümü itibariyle günümüz teknolojisine uygun ve çağdaş mimarinin elverdiğince son örneklerinden birini yansıtacak şekilde dizayn edilmiştir.

Projemizin iskanı alınmış olup tüm dairelerimiz satılmıştır. İlginize teşekkür ederiz.

 

Teknik Özellikler

 

1)      BİNANIN GENEL NİTELİĞİ ve PROJE

Bina genel görünümü itibariyle günümüz teknolojisine uygun ve çağdaş mimarinin elverdiğince son örneklerinden birini yansıtacak şekilde dizayn edilecektir.

2)      BETONARME:

*  Betonarme projeler deprem yönetmeliğine uygun perde ve kolon sisteminde hazırlanacak

*  Bina temeli radyejeneral olacak,

*  İnşaatta nervürlü demir ve C30 TSE’li hazır beton kullanılacak mikserli döküm yapılacak

*  Yapı denetim firması dökülecek her betondan numune alacaktır.

*  Müteahhit yapı denetim firmasının aldığı beton numunelerinin test raporları ve demirlerden alınan örneklerin çekme testi sonuçlarının bir kopyasını her iki temsilciyede verecektir.

*  Ayrıca isterlerse arsa sahipleri de kendi maliyetlerinde beton ve demir numuneleri aldırıp test ettirebileceklerdir

*  Bina temel altı 2 kat polimer bitümlü örtü (PP3000) veya sentetik örtü (PVC, EPDM) ile bohçalanacaktır. Ayrıca bina bodrum kat çerçevesi 3 cm. kabarcıklı levle ile kaplanacaktır.

*  Bina temel drenajı yapılacaktır.

*  Yağmur suyu hattı ve pis su hattı ayrı tutulacak ve sokaktaki kanallara ayrı ayrı bağlanacaktır. Kotun kurtarmaması halinde drenaj, yağmur suyu hatları ve pis su hattı ayrı ayrı yeterli kapasitede ve an az birer adet yedekli dalgıç pompalar ile mevcut kanallara bağlanacaktır.

*  Kat döşemeleri asmolen sistemi olarak yapılacaktır.

*  Zemin kat ve bodrum kat tabanı gerekli malzeme ile ısı izolasyonu yapılacaktır.

*  1 katta yapılan çıkmalarda açık kalan yerlerde ısı izolasyonu yapılacaktır.

3)      ZEMİN KAT VE BİNA GİRİŞİ

*  Giriş zemin ve duvarlar uygun renk uyumunda granit kaplama olacak.

*  Apartman zilleri kameralı (renkli görüntülü) diafon ile sağlanacak, markası AUDIO,NADE, MAS veya muadili marka olacak.

*  Giriş tavanları gömme spotlu asma tavan detayı ile oluşturulacak, uygun yerlere posta kutuları konacak.

4)      MERDİVENLER:

*  Bina merdiven süpürgelik, sahanlık ve basamaklarında uygun renkte granit kullanılacak.

*  Bina içinde ve bina girişinde sensörlü aydınlatma sistemi kullanılacak,

*  Merdiven korkulukları ve küpeşteler alüminyum metal olacaktır.

5)      DIŞ CEPHE ve İÇ DUVAR VE SIVALARI:

*  Dış cephe deliklituğla veya ytong ile örülecek, kaba sıvası üzerine yalıtım ve ısı yönetmeliğine uygun NEOPAR veya DOW marka straforlu mantolama sistemi uygulanacak (alüminyum veya pvc köşe profili, subasmanda 300-600 gr/m2 panzer file, min. 165 gr/m2 sıva filesi, çelik çivili dübel)  ve silikon esaslı dış cephe boyası ile boyanacaktır.

*  Sokağa bakan ön cephe ve yan cephelerin bir kısmı dekoratif kaplama malzemesi ve straforlu kaplama malzemesi karışımı ile kaplanacaktır. Bunun için müteahhit ve mimar tarafından hazırlanan etüd, arsa sahiplerine ve temsilcilerine sunulacak,  temsilcilerin ikisinin birlikte veyahut teminat mektubunda isimleri geçen 7 kişiden 5’inin kararı isteği doğrultusunda dış cephe tarzı oluşturulacaktır.

*  Mimari projeye uygun dekoratif pencere söveleri kullanılacak, fransız balkon alüminyum korkuluk ve küpeşte çalışması yapılacaktır.

*  İç duvarlar 8.5 ve 13.5 delikli tuğla ile örülecek, yan komşu duvarlarında ses izolasyonu sağlanacak.  Mutlaka alüminyum köşe profili ve duvar birleşim yerlerinde ders filesi kullanılacaktır.

*  Duvarların tavanla olan birleşim yerleri montaj köpüğü ile doldurulacaktır.

6)      BİNA ISITMA SİSTEMİ:

*  Her bağımsız bölümde mutfak ocağı ve konmbi için gerekli doğalgaz boru hattı çekilecek,

*  Banyoya kadar sıcak su tesisatı sağlanacak,

*  Her bağımsız bölüme doğalgaz saati takılacak, ayrıca kombinin elektrik kesintilerinde durmaması için ve kombiyi en az 2 saat besleyecek UPS  takılacak

*  Her bağımsız bölüme 20’lik kombi konulacak, dairenin ısınması ve sıcak su ihtiyacı buradan karşılanacaktır.

*  Kombi markası ECA,DEMİRDÖKÜM VEYA BAYMAK marka olacak, kombinin seri ve modeli için temsilerin ikisinin birlikte onayı alınacaktır.

*  Dairelere TERMOTEKNİK, DEMİRDÖKÜM veya ECA marka çift vanalı panel radyatör ve vana kullanılacak, tesisat boruları folyolu 1. Sınıf, TSE belgeli malzeme kullanılarak yapılacaktır.

*  Sıcak ve soğuk su tesisatı dairenin su tesisatı ile irtibatlı, TSE belgeli malzeme kullanılarak yapılacak.

7)      ÇATI:

*  Bina çatısı OSB levha ile örtülüp üzerine P3000 membran ısıtılarak döşenecek üzerine asphalt shingle döşenecek veya bina çatısı OSB levha ile örtülüp üzerine P3000 membran serilip üzerine kiremit döşenecektir.(Müteahhit’in tercihindedir)

*  Dere ve baca kenarları 12 numara çinko veya alüminyum folyolu membran, baca dipleri yakaflex ile kaplanacaktır.

*  Yağmur iniş boruları kaliteli sert PVC esaslı malzeme ile sağlanacak, malzeme FIRAT veya DİZAYN marka olacaktır. Kesinlikle bina estetiğine zarar vermeyecek şekilde inişler sağlanacak ve yapılacak toplama hazneleri ile ayrı bir kanalla tahliye edilecektir. bu sistem bodrum kattaki giriş kotunda çok ciddi şekilde uygulanacak ve bodrum kattaki dairenin aşırı yağışta su ile karşılaşmaması sağlanacaktır.

*  Çatıya mutfak ve banyoların koku yapmaması için koku önleyici havalık çekilecektir.

8)      BİNA ELEKTRİK TESİSATI, TV, TELEFON VE UYDU SİSTEMİ:

*  Kullanılacak tüm malzemeler TSE belgeli olacak

*  Binanın tesisatında birinci sınıf kablolama yapılacak

*  Tüm bağımsız bölümlere ayrı elektrik hattı çekilecek, priz hatları 4mm. Kesitinde olacak,

*  Binaya topraklama hattı çekilecek, her daireye kaçak akım rölesi konacaktır.

*  Akılı sayaç takılacaktır.

*  Elektrik sayaçları paslanmaz boyalı, sac, kilitli pano içinde monte edilecek

*  Apartman giriş ve tüm merdivenlerde aydınlatma fotoselli olacak

*  Apartman girişine telefon kutusu monte edilecek her daireye 4 hatlı telefon kablosu çekilecek

*  Dairelerde sıva altı otomatik sigorta kutusu yapılacak, SİEMENS otomatik sigorta kullanılacak. Sigorta seçimi cihazların amperine göre seçilecektir.

*  Tesisatlar şap altı olup salon odalar ve mutfağa telefon uydu priz ve anahtar hatları çekilecektir

*  Daire salon ve mutfaklara en az 5, yatak odalarına en az 3 priz konacak, ayrıca 10. Maddede belirtildiği üzere çamaşır ve bulaşık makinası için tezgah altı priz konulacak.

*  Piriz ve anahtarlar VİKO veya MUTLUSAN marka olacak

*  Tüm odalarda priz, tavan aydınlatma, salonlarda priz, tavan ve aplik ve banyolarda tavan, aplik ve prizi için tesisat çekilecektir.

*  Kablolu ve digitürk yayın alt yapısı konulacak, ve her dairenin tüm odalarına ve salona TV prizi telefon prizi, çatıda çanak anten ve uydu yayını için boş hat çekilecekt, anten sortileri yerleştirilecektir.

*  Kablolu tv tesisatı apartman giişindeki ana dağıtım kutulu ile irtibatlandırılacaktır.

*  Çatıya konacak uydu alıcılarının yeri önceden belirlenen şekilde hazırlanacaktır.

*  Çatıya NEXT NEXT STAR veya GOLDMASTER uydu sistemlerinden bir markayla DİGİTURK çanakları konulup, kurulumu gerçekleştirilecektir.

*  Bina çatısında uygun bir yere en az 120 cm çapında 2 adet çanak anten monte edilecek, her daireye çanaklar ile daireler arasında gereken bağlantılar yapılıp, Digiturk, Dsmart ve Uydu yayınları için uygun hatlar çekilip prizleri takılacak.

*  Tüm bu bağlantılar her odaya ve salona dağılacak şekilde yapılacaktır.

9)      DOĞRAMALAR ve DAİRE İÇ ve DIŞ KAPILARI:

*  Pencere doğrama markası arsa sahibinin tercihi göz önünde bulundurularak, ahşap renkli seçilecek, 7500 serisi kullanılacaktır. (Ekli Tablo 2’de WINSA olarak belirtilmiştir)

*  Pencere denizlikleri MERMER olacaktır.

*  Pencereler 4+12+4 ebatlarında ISICAM kullanılacak, her odada en az bir pencerede, salonda ise 2 pencerede açılan camın üstünde kaydırılabilir ve kapatılabilir, havalandırma olukları olacaktır.

*  Fransız balkon kapılarının doğramaları soğuk geçirmeyen tarzda olacaktır.

*  Salon ve her odada bir adet çift açılım kanat detayı ve sineklik (dışa açılımlı ve gerektiğinde çıkartılabilecek çerçeveli) uygulanacak,

*  Daire iç kapıları açık renkte özel prese kaplamalı kenarlar masif ve cilalı olarak yapılacak.

*  Kapı kolları ve menteşeleri paslanmaz krom takılacak.

*  Daire dış kapıları arsa sahibinin tercihi göz önünde bulundurularak KALE marka; çok noktadan kilitlemeli ayrıca emniyet kilitli ve dürbünlü olacaktır. Hırsız alarm sensörü kullanılacaktır. (Ekli Tablo 2’de KALE olarak belirtilmiştir)

*  Daire iç ve dış kapılarının model ve renklerini temsilciler birlikte karar vereceklerdir.

10)    MUTFAKLAR:

*  Mutfak dolapları, tezgahları ve dizaynı için uygulama detay projesi çizilip, temsilerin birlikte veyahut teminat mektubunda yazılı kişilerin 5’inin birlikte onayı alınacak ve uygulama yapılacaktır.

*  Mutfak tezgahları ve süpürgelikleri granit olacak,1 veya 1,5 damlalıklı eviye konulacaktır.

*  Bütün bağımsız bölümlerdeki mutfaklarda tümü ankastre olan ocak, fırın, davlumbaz, mikro dalga fırın yerleştirilecektir. Model tercihi temsilciler birlikte kararı ile olacaktır. (Ekli  Tablo 2’de marka SIEMENS olarak belirtilmiştir)

*  Mutfaklarda çamaşır ve bulaşık makinası için yeterince boşluk bırakılacak, bunların pis su atıkları, su alışları,priz bağlantıları tehlike arz etmeyecek şekilde ve dolapların iç dizaynını bozmadan ve gizli şekilde uygulanacaktır.

*  Mutfaklarda yeteri kadar  priz konacaktır.

*  Duvarlar su bazlı saten boya, tezgah arası seramik kaplama olacaktır. (Ekli Tablo 2’de marka ÇANAKKALE olarak belirtilmiştir.)

11)     BANYO ve WC:

*  Bonya dolapları, tezgahları ve dizaynı için uygulama detay projesi çizilip, temsilerin birlikte veyahut teminat mektubunda yazılı kişilerin 5’inin birlikte onayı alınacak ve uygulama yapılacaktır.

*  Banyo ve WC’lerde duvar ve zemin döşemeler için kullanılacak seramikler ve vitrifiyenin modelleri temsilcilerin ikisinin birlikte tercihleri doğrultusunda seçilecek (Ekli Tablo 2’de marka ÇANAKKALE olarak belirtilmiştir.)

*  Banyoda Hilton dolaplı lavabo kullanılacaktır. Lavabonun üst tarafında her iki yanda dolaplar konulacak ortaya ayna yerleştirilecektir. Dolap kenarında uygun bir yere 1 adet elektrik prizi ve aplik için hat çekilecektir.

*  Asma klozet ve gömme rezervuar (geberit veya serel marka) olacak.

*  Armatürler ECA marka olacak, model ve serisine temsilciler birlikte karar vereceklerdir.

*  Banyoda duş teknesi kullanılacak ve duşakabini yapılacaktır.

*  Banyo duvarının tamamı seramik ile kaplanacaktır. Tüm köşelere profil konulacatır. (Ekli Tablo 2’de marka ÇANAKKALE olarak belirtilmiştir.)

*  Banyo havalandırma penceresi odalarda kullanıldığı gibi PVC ve kumlu cam olacak ve sineklik takılacaktır.

12)    SIHHİ TESİSAT :

*  Temiz su tesisatı musluk girişine kadar FIRAT yada DİZAYN marka 1. Kalite TSE belgeli plastik boru döşenecektir.

*  Su su tesisatında koruyuculu boru kullanılacaktır.

*  Çatıya banyo ve mutfak için koku önleyici havalık çekilecektir.

*  Her daireye su saati konulacaktır.

*  Tüm tesisat projesi yönetlmeliklere uygun olarak yapılacaktır.

*  Pis su tesisatı sert PVC malzemeden FIRAT veya DİZAYN marka marka yapılıp bodrum katta oluşabilecek pissular rögarlar vasıtası ile ana gidere bağlanacak, bina ve ana kanal bağlantısı arasına çekvalf takılacaktır.

*  Daire içinde kullanılan tüm armatürler ECA marka olacak, model ve serisine temsilciler birlikte karar vereceklerdir.

13)    ASANSÖR:

*  Binaya bir adet en az  4 kişilik asansör konacak, asansör kabininde aşırı yük tertibatı, tavanları spot aydınlatmalı, kabin içi aynalı, dijital göstergeli paslanmaz kumanda düğmeleri, Akar makine veya muadili marka motor kullanılarak ve TSE belgeli ray kullanılacaktır.

14)    DUVAR ve TAVANLARDA SIVA:

*  Binanın tüm sıvaları kaba sıva üzerine saten alçı sıva ile alüminyum mastar kullanarak yapılacaktır. Tüm köşelere profil konulacatır.

15)    İÇ MEKANLAR ve KARTONPİYER:

*  Salon ve odalarda duvar tavan birleşimi sade kartonpiyer olacaktır. Salon ve odalarda kartonpiyer perdelik bulunacaktır.

*  Antre zeminleri ıslak zeminleri seramik ile kaplanacak, renk ve tarz tercihi temsilcilerinin birlikte kararı ile olacaktır. (Ekli Tablo 2’de ÇANAKKALE olarak belirtilmiştir)

*  Antre ve koridorlarda kartonpiyer uygulaması yapılacaktır.

*  Tüm duvar ve tavanlara alçı sıva üzerine  saten macun çekilecek ve  su bazlı duvar boyası ile boyanacaktır.

*  Salon zeminleri lamine ve diğer odalara laminant parke döşenecektir. Süpürgelikler uygulanacaktır. Renk ve tarz tercihi temsilcilerinin birlikte kararı ile olacaktır.

16)    KLİMA :

*  Salonda sıva altı klima tesisatı yapılacak, klima cihazı 12.000 btu/h olacaktır. ve odalarda duvar tavan birleşimi sade kartonpiyer olacaktır. Salon ve odalarda kartonpiyer perdelik bulunacaktır. (Ekli Tablo 2’de ARÇELİK olarak belirtilmiştir)

17)    BİNA BOYA İŞLERİ:

*  Bina içinde kullanılacak boyada Marshall, DYO, POLİSAN markalarından biri tercih edilecek. Boyadan önce astar çekilecek

18)    BAHÇE TANZİMİ:

*  Bahçe duvarları binanın dokusuna uygun olarak beton malzemeden yapılıp üzerine ayrıca uygun kaplama yapılacak.

*  Giriş yolları ve yeşil alanlar ağaçlandırılacak,i çimlendirilecek, çiçeklendirilecek

*  Bahçe sulaması için gerekli tesisat çekilecek, en az 2 musluk bırakılacak

*  Oparak için bariyer yapılacak, her daireye en az 2 adet kumanda verilecek

*  Ana bahçe kapısı yapılacak, tarz ve malzeme seçimine temsilciler birlikte karar vereceklerdir.

Kat Planları
Proje Görselleri
Konumu

 

 

Emanet Sk.  No:8  Bostancı Kadıköy/İstanbul